Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home3/mehrtebi/public_html/fa/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

رشد منفی جمعیت در شیعه خانه ایران …

نوشته شده توسط مدیر در ۱۲/۲۱/۱۳۹۰ – ۴:۴۵ ب.ظ -

یه موقعی شعار فرزند کمتر زندگی بهتر توسط شاه ملعون و ایادیش مطرح شد که توسط علمای شیعه آن زمان بسیار مورد توجه و مخالفت قرار گرفت ، اما نمی دونم چی شد که بعد از انقلاب احتمالا غفلتا بعضی از مسئولین بهداشتی کشور اون شعار رو تکرار کردن تا اینکه حالا اگر دیرتر بجونبیم رشد جمعیت کشور منفی میشه و جمعیت شیعه خانه ایران رو به سمت پیری میره که این چیزی نیست جز همان هدف صیهونیسم و دشمنان شیعیان حضرت امیر (ع). مطمئن باشید که شعار فرزند کمتر  زندگی بهتر بر خواسته از ذهن ناقص صیهونیسم است چراکه خود برای افزایش نسل و جمعیت خود جایزه می دهند  و مهاجر یهودی می پذیرند اما در مملکت شیعه و امید امام زمان و فداییان ایشان اقدام به سر دادن این شعار می کنند:

مدیر کل دفتر آمار، اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به نرخ رشد ۱.۸ درصدی موالید در سال گذشته هشدار داد در صورت ادامه این روند رشد جمعیت کشور در سالهای آینده به صفر و منفی می رسد.
وی تصریح کرد: از سال ۷۵ تا ۷۹ دوره گذار سنی جمعیت ۱۵ تا ۲۹ سال بوده یعنی جمعیت جوانی داشتیم اما از ابتدای امسال وارد مرحله گذار سنی جمعیت یعنی ۳۰ تا ۶۴ سال می شویم به طوری که جمعیتمان، جمعیتی میانسال خواهد بود.
وی گفت: در دو دهه آینده یعنی از سال ۱۴۱۰ به بعد کشور ما وارد مرحله کهنسالی می شود.

آقای محزون تاکید کرد: برنامه اول توسعه کشور، اولین و آخرین برنامه‌ای بود که در آن سیاست‌های جمعیتی به صورت صریح و شفاف ذکر شده است.
محزون با اشاره به اینکه بر اساس برنامه اول توسعه پیش بینی می شد که در سال ۹۰ نرخ رشد جمعیت ۳.۲ درصد شود این در حالی است که در سال جاری نرخ رشد جمعیت به ۲.۳ درصد رسیده است. همچنین قرار بود میزان کل باروری در سال ۹۰ به ۴ درصد یعنی تولد ۴ فرزند برای هر مادر باشد در حالی که در این خصوص بسیار شتاب دار پیش رفته ایم و میزان باربری ۱.۸ نوزاد برای هر مادر است.
وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ باروری زنگ خطری برای آینده است گفت: در حال حاضر که نرخ باروری ۱.۸ درصد برآورد شده است یعنی هر مادر به طور متوسط کمتر از ۲ فرزند به دنیا می آورد. چنانچه با این سرعت نرخ باروری کاهش پیدا کند ممکن است رشد جمعیتمان در سال های بعد به صفر نزدیک شده و کاهش پیدا کند.

وی تاکید کرد: رشد جمعیت مطلوب آن است که هر مادر برای ثبات جمعیت یک دختر جایگزین خود کند.
به گفته وی در صورت کاهش نرخ جمعیت به جمعیت سالمندی و کهنسالی نزدیک خواهیم شد.

منبع : سایت موعود


فرستاده شده در عمومی | بدون نظر

ارسال نظر