لیست کتابهای مرتبط با طب سنتی تاپایان اسفند ماه 93

نوشته شده توسط مدیر در 18 Mar 15 - 2:18 ب.ظ

با همکاری جناب آقای خواجه حسینی ، ادامه عناوین کتب طب سنتی با فرمت پی دی اف برای دانلود جهت اطلاع علاقمندان تقدیم می گردد . علاقمندان برای دانلود اینجا را کلیک کنند. book-gifts1-1024x804 تلفن  آقای خواجه حسینی : ۰۹۱۲۳۴۳۷۶۴۲


فرستاده شده در تهیه کتاب | بدون نظر


قابل توجه مخاطبین وبسایت مهر طب

نوشته شده توسط مدیر در 18 Mar 15 - 12:39 ب.ظ

thمطلع شدیم اشتاباها تصاویری از این وبسایت توسط یکی از دانشگاههای علوم پزشکی کشور در یکی از مجلات ایشان منتشر شده است . لذا مدیریت این وبسایت هیچگونه مسئولیتی در قبال مطالب منتشر شده در آن مجله ندارد و تمامی مسئولیتهای مادی و معنوی آن متعلق به منتشر کنندگان آن می باشد.علاقمندان برای کسب اطلاع بیشتر و مشاهده مطالب آن وبسایت به آدرس www.tebsonatihamedan.com مراجعه کنند . مطالب منتشر شده مربوط به آقای دکتر جواد رمضانی میباشد.


فرستاده شده در عمومی | بدون نظر


چهار ذکر الهی در چهار حالت بحرانی …

نوشته شده توسط مدیر در 19 Feb 13 - 10:03 ب.ظ

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام ) فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار1_26696867822289880641
چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد!

ادامه مطلب…


فرستاده شده در حدیث | بدون نظر


ایران رکورد دار سرطان معده …

نوشته شده توسط مدیر در 3 Feb 13 - 11:55 ب.ظ

در حال حاضر کشور ما اولین رتبه در بیماری سرطان معده را در جهان دارد و وزارت بهداشت نیز تایید کرده است که آمار ابتلا به سرطان در کشور ما رو به افزایش است و یک سوم مبتلایان به سرطان به خاطر محصولات کشاورزی به این بیماری دچار می شوند.images ادامه مطلب…


فرستاده شده در عمومی | بدون نظر


بررسی عوارض خود ارضایی از نظر علمی …

نوشته شده توسط مدیر در 14 Dec 12 - 10:14 ب.ظ

در عصر فعلی بواسطه وفور عوامل محرک جنسی (بد حجابی بانوان ، ماهواره  ، وسایل چند رسانه ای  ، اینترنت  ، ضعف ایمان  ،اختلاط زن و مرد ، حضور بی دلیل بعضی بانوان در بعضی موقعیت های اجتماعی و…)و عدم امکان ارضای صحیح این غریزه حیاتی به هزار و یک دلیل که خود شما بهتر از من میدانید ( مشکلات اقتصادی ، اعتقادی ،  و ….) متاسفانه برای عده ای از جوانان و نوجوانان حتی افراد دارای همسر راهی جز انجام این عمل شنیع نمی ماند! اما واقعا راهی برای دوری از این عمل وجود ندارد ؟ آیا می توان فقط به دلیل وجود پاره ای از مشکلات به عاملان این عمل حق داد؟ چرا از منظر دین و طب ،چه سنتی و چه رایج این عمل اینقدر نکوهش شده است ؟

در ادامه مقاله ای ر ا که بطور تصادفی در گشت و گزار اینترنتی خود به آن برخورد کردم و نظرم را نیز جلب کرد، جهت اطلاع شما همراهان گرامی تقدیم مینمایم . انشاالله در مطالب بعدی به ارائه راهکار نیز می پردازیم . لطفا این کمترین را از نظر ها و راهکار های خود مطلع سازید.

ادامه مطلب…


فرستاده شده در عمومی | بدون نظر


دستورالعمل اجرای خدمات طب سنتی صادر شد

نوشته شده توسط مدیر در 23 Sep 12 - 4:32 ب.ظ

وزارت بهداشت و درمان دستورالعمل اجرای خدمات طب سنتی را در مطب ها و درمانگاه ها صادر کرد.این دستورالعمل توسط وزیر محترم بهداشت و درمان صادر و از تاریخ ابلاغ (تیرماه 91) لازم الاجرا می باشد.

ادامه مطلب…


فرستاده شده در عمومی | 2 نظر


انواع خواب از منظر طب سنتی (نباید های خواب)

نوشته شده توسط مدیر در 23 Sep 12 - 3:57 ب.ظ

1.خواب در حال گرسنگی: در خواب حرارت غریزی به باطن می‌رود و به هضم غذا در معده کمک می‌کند. در گرسنگی معده خالی است و غذایی برای هضم وجود ندارد. بنابراین از آنجایی که ‌این حرارت نمی‌تواند بیکار باشد در اخلاط و رطوبات بدن تصرف کرده و موجب تحلیل آنها و لاغری و در نهایت باعث ضعف حرارت غریزی می‌شود.

ادامه مطلب…


فرستاده شده در عمومی | بدون نظر


مراحل هضم از دیدگاه طب سنتی ایران

نوشته شده توسط مدیر در 21 Jul 12 - 11:17 ب.ظ

از دیدگاه طب سنتی ایران 4 مرحله هضم در بدن داریم که شامل هضمهای معدی، کبدی، عروقی و بافتی می‌شود.

ادامه مطلب…


فرستاده شده در مزاج شناسی | بدون نظر


تغذیه و تدابیر مربوط به ماه مبارک رمضان

نوشته شده توسط مدیر در 21 Jul 12 - 11:08 ب.ظ

در آستانه ماه مبارك رمضان توصيه هاي بهداشتي ذیل جهت رعایت شما روزه داران محترم تقدیم می گردد تا ان شاء الله با رعایت این نکات و در نتیجه تندرستی شما عزیزان، امکان بهره مندی بیشتر از معنویات این ماه مبارک فراهم گردد:

ادامه مطلب…


فرستاده شده در عمومی | بدون نظر


درمانی ساده برای سوء هاضمه بر اساس طب اسلامی ایرانی

نوشته شده توسط مدیر در 21 Jul 12 - 10:21 ب.ظ

یکی از بیماری های بسیار شایع در میان مردم سوء هاضمه است. به دلیل نزدیک بودن به ایام ماه مبارک رمضان و این که همه ساله شاهد افزایش موارد سوء هاضمه و نفخ معده در این ایام هستیم، بحث را از آن آغاز می کنیم.

ادامه مطلب…


فرستاده شده در درمان های ساده | بدون نظر